Řízený chaos v polovině světa již brzy

Publikováno: 01.06.2015

O radikalizaci společnosti se mluví pravidelně již desítky let, ale s paralelním “otevřením” hranic v Evropě a Americe se zdá, jako by toto téma bylo v roce 2015 “konečně” aktuální. Některé alternativní americké zdroje nepokoje nejenže považují za nevyhnutelné, ale dokonce již dávají praktické rady, jak se vyhnout problémům v budoucích nepokojích. Nechci samozřejmě přivolávat nic špatného, nicméně k vidění jsou již hmatatelné známky toho, jaký směr může vynucená migrace a necitlivé smíchání kultur nabrat.

Na úvod jedna statistika ze země, kde mají s přistěhovalci dlouhodobé zkušenosti. Švédsko se od roku 1970, kdy do země oficiálně začalo pouštět imigranty z Afriky a Středního východu stalo zemí z druhým největším počtem znásilněných žen na sto obyvatel, hned po Lesothu. Většinu z tohoto čísla mají na svědomí právě přistěhovalci. Musel bych se hodně snažit, abych sám sobě řekl, že to se s imigranty zde u nás nestane.

Imigranté přicházejí s ničím. Nemají pasy, občanky, peníze. V zemích do kterých budou přistěhovalci umístění se nedomlví na slušné úrovni. Část z nich asi ovládá francouzštinu, ale ta vám je v takovém Řecku či Česku na nic. Nemají co ztratit a jakýkoliv vyrabovaný obchod či násilím osídlený dům je pro ně vítězství. To se nyní děje na jihu Itálie. Zde jsou vyčteny případy, kdy se lidé vrátili po práci domů, ale našli v něm skupinu zabarikádovaných imigrantů. Policie si s tím neví rady, jelikož imigranti prý vyhrožují sebevraždou. Počet těchto případů asi neklesne, jelikož přistěhovalci budou stále přicházet. Tento zdroj mluví o tom, že se do Itálie letos dostane 200 000 běženců. O pár set kilometrů na sever je situace podobná. Takhle to třeba vypadá na některých dálničních odpočívadlech ve Francii. Přistěhovalci pořádají náběhy na stojící kamiony s nákladem, do kterých násilím vnikají s nadějí, že se tak dostanou do Anglie a dále na britské ostrovy.

Když už jsme u té Anglie, tak by to chtěli zmínit jeden incident. V Londýně se minulý týden imigrační úředníci pokoušeli o kontrolu afrických imigrantů. Ti je anglickými slovy poslali do hajzlu, výsledkem bylo, že úředníci utekli do auta a odjeli (Video a popis zde). 

Souvislosti hledejme v USA

V souvislosti s problémy, které nám řízená imigrace přináší do Evropy chci ale zmínit v podstatě identickou situaci, která se nyní odehrává v USA. Je zajímavé pozorovat jak se imigranti ze Střední a Jižní Ameriky prosazují právě nyní v USA. Je to totiž strašně podežřelé. Téměř ve stejnou chvíli, kdy se vláda v Bruselu rozhodla pro udělení kvót pro přistěhovalce, Obamova vláda zrušila kontrolu jižní hranice s Mexikem. Do “země svobody” nyní proudí tisíce cizinců z Mexika a dalších států Střední a Jižní ameriky. Jsou to ti samí přistěhovalci, které si americká vláda desítky let držela od těla vynakládáním miliard dolarů na střežení jižní hranice. A to vše jen proto, aby je v roce 2015 pustila do USA?

Nyní konkrétněji. Ve městě Charlotte v Jižní Karolíně policie po zátahu na mexický Gang MS-13 zatkla 37 jeho členů, mnozí jsou obviněni z několikanásobných vražd, pokusů o vraždy, střelbu na ulici a v klubech.

Pokud jde o násilí v USA v poslední době, tak zde je ještě jedna poměrně zásadní informace. V USA se před několika dny konal každoroční Memorial day, při kterém si veřejnost připomíná zemřelé vojáky ve válečných konfliktech. V Česku se o tom nemluvilo, ale během víkendu, kdy proběhl tento státní svátek bylo v Baltimoru, Fergusonu a Chicago dohromady střeleno 89 lidí, z toho jedna čtvrtina zemřela s tím, že v samotném Baltimoru během května zemřelo na následky 42 lidí. Mezi obětmi byli i děti. V přistěhovaleckých oblastech jako je například Baltimore, kde se střelba a násilí odehrávají doslova denně si lidé do oken začínají montovat mříže a ocelové pláty, které mají odrazit kulky. Někteří obyvatelé o Baltimoru mluví jako o moderním divokém západu. Kromě toho si stěžují na masivní úbytek policie v rizikových oblastech a někteří se domnívají, že tento postup policie je úmyslný. Obyvatelé stěžující si na malé počty policie mají pravdu. Počet incidentů se střelbou v květnu 2015 od roku 2014 stoupl ze 35 na 105, nicméně počet zatčených klesl z 3881 na 1177. Pokud máte rádi statistiky, tak tady je vše černé na bílém v číslech.

Co si otom myslet a co s tím dělat?

Chtěl jsem ukázat pár příkladů, jak se v Evropě a USA v těchto dnech a měsících projevuje radikalizace , kterou způsobuje nařízená migrace a míchání kultur. Evropa podobně jako USA desítky let investovala miliardy dolarů na zbrojení armádu na svých jižních hranicích, obracela lodě a střílela do lidí přelézajících “mexickou” zeď asi jen proto, aby tuto snahu mohli v roce 2015 ukončit. A je podezřelé, že se to děje ve stejnou dobu. Nemůžu si pomoct, ale první co mě napadá je, že jako by to bylo úmyslně a skoro to vypadá, jako kdyby se někdo snažil o úmyslnou radikalizaci “černé a bílé” společnosti.

Tento zdroj předpokládá, že s rostoucím počtem přistěhovalců v USA hlavně vzhledem k otevřeným hranicím s Mexikem a jejich násilnou aktivitou poroste celková radikalizace i “bílé” části populace. Domnívá se, že se vše v blízké době bude střetávat v pouličních bitkách, kde ale budou mít navrch “připravené” statisícové gangy ve velkých městech, tvořené z velké části právě nelegálními imigranty. Jako příklad uvádí statistiky z Města Chicago, kde se hovoří o aktivitě 70 různých gangů s celkovým počtem 150 000 členů. Ve svých analýzách a předpovědích nastávajícícho chaosu dokonce dává i praktické rady co dělat v masových střetech a jak se vyhnout újmě na zdraví a dokonce i na majetku. Jednou z rad je vážně přemýšlet o možnosti odstěhovat se z center měst, která budou ohnisky veškerých násilností. Pro ty, kteří zůstanou je rada učinit své obydlí co nejméně přitažlivé navenek, tak aby nelákalo například k rabování. .

Pokud jde o nás zde, problém je, že většina lidí se neumí bránit násilí. Skoro nikdy to vlastně ani nepotřebovali. Žijeme v poměrně klidné oblasti, kde lidé nevlastní zbraně, aby se mohli bránit nočním přepadením a lidé je vlastně ani vlastnit nechtějí, nepotřebují to. U nás řešíme věci jinak. Když proběhne přepadení tak zavoláme policii. Naproti tomu lidé pocházející z území, kde se v posledních letech nedělalo nic jiného než válčilo, jsou zvyklí řešit věci po svém a jsou zvyklí setkávat se s věcmi, které my si možná ani neumíme představit. S psychikou to budou mít tedy trochu jinak a podle mě se nebudou za účelem obživy bát použít zbraně či násilí, podobně jako to organizovaně dělají v Itálii či Francii nyní. A my budeme muset s možnostmi přepadení a násilím chtě nechtě začít počítat. Kromě toho jde o to, aby se policie nechovala, třeba jako ve zmíněném incidentu z Londýna a násilná část přistěhovalců tak nezískávala “své území”, kde se policie bojí vkročit.

Bojím se být napaden osobou jakékoliv rasy a národnosti, ale ještě více jedné věci. A to té, že pokud s přílivem imigrantů skutečně nesouhlasíme, tak s tím stejně nebudeme nic dělat. Bojím se, že svůj názor nevyjádříme a proti nařízením se nepostavíme a zvykneme si na všechno jako doposud.  

Další články z kategorie:

Napsat komentář:

Jméno je povinné.

Zadejte validní e-mail.

Text je příliš krátký.

Komentáře:

  • Zatím nikdo neokomentoval tento článek.